Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Jugore dhe Verilindore - Geography Games

Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Jugore dhe Verilindore - Lojë Gjeografi

Alabama, Arkanzas, Deloueri, Florida, Karolina Jugore, Karolina Veriore, Kentaki, Konektikadi, Luiziana, Masaçusets, Mejni, Merilendi, Misisipi, Nju Hempshiri, Nju Jorku, Nju Xhersi, Oklahoma, Pensillvania, Rod Ajlendi, Teksasi, Tenesi, Vermonti, Virxhinia, Virxhinia Perëndimore, Xhorxhia . (25)  Create custom quiz

100 %

 
    Review  
Nickname Score Time
Evropa
Amerika e Jugut
Afrika
Azia
Australiazia
Bota

Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Jugore dhe Verilindore - Lojë Gjeografi
Keywords: lojë edukative, Kuiz Gjeografi, lojë online, programm õppimiseks